Yönetim Kurulu Başkanımız Fahri ÖZEN TOBB ev sahipliğnde Türkiye Ekonomi Şurası’na katıldı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Fahri ÖZEN TOBB ev sahipliğnde Türkiye Ekonomi Şurası’na katıldı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Fahri ÖZEN Türkiye Ekonomi Şurası’na katıldı.

Türkiye Ekonomi Şurası, 16 Ağustos 2023 Çarşamba günü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Ticaret Bakanı Prof.Dr. Ömer Bolat, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Sanayi ve Teknoloji Bakanı M.Fatih Kacır, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof.Dr. Vedat Işıkhan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel ile 365 Oda ve Borsanın Yönetim Kurulu Başkanlarının katılımları ile TOBB Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası’nın Yönetim Kurulu Başkanımız Fahri ÖZEN tarafından temsil edildiği TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’nda, 365 Oda ve Borsa tarafından belirlenen özel sektörün sorunları ve çözüm önerileri Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve ilgili bakanlara iletildi.

Başkanımız Fahri ÖZEN düzenlenen Ekonomi şûrasında söz alarak Batı Akdeniz bölgesinde Yaş sebze meyve ihracatında yaşanan gümrük ve analiz sıkıntıları ile üyelerimizin krediye ulaşımdaki zorluklarından bahsederek firmalarının son dönemde finansmana erişimde büyük zorluklar yaşadığını “Özellikle KOBİ kredilerinin reel olarak artmaması, zincirleme etkiyle bölgenin olumsuz yönde etkilendiğini bu konularla ilgili acil çözüm beklediklerini belirtti.

About Author