Macaristan Heyetinden KUTSO’ya Ziyaret

Macaristan Heyetinden KUTSO’ya Ziyaret

Macaristan Heyetinden KUTSO’ya Ziyaret

Finike ile kardeş şehir olan Macaristan’ın Budapeşte 2. Bölge Belediyesi’nin Belediye Başkanı Gergely ÖRSİ, Meclis Üyesi Andras MAJOROS, 2. Bölge Dış İlişkiler Danışmanı Maria BARANYİ, Türk-Macar Ticaret Odası Başkan Vekili Mustafa SEZEN, Finike Belediye Başkan Yardımcısı Sıdıka GÖKYAR KIZILCA ve Finike Belediye Meclis Üyesi Volkan AYDINER Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Fahri ÖZEN’i makamında ziyaret etti. Ziyarette iki ülke arasındaki dostluk, kardeşlik ve ticari ilişkiler görüşüldü. Özellikle bölgemizde ihracat yapan işletmelerin durumu ve oda üyeleri ile iki ülke arasındaki tedarik zinciri hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı ÖZEN, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin bölgesel alanda geliştirilmesinin Batı Antalya’ya büyük katkı sağlayacağını ifade etti. Bunun için oda olarak gerekli noktalarda desteklerini asla esirgemeyeceklerini belirtti. Kardeş şehir projesinin önemine de değinen ÖZEN, bu proje sayesinde bölgenin tanıtımının güçlü bir şekilde yapılacağı ayrıca ticari alanda yeni kapıların açılabileceğine değindi. Bunun için Finike Belediyesi’ne ve Budapeşte 2. Bölge Belediyesi’ne teşekkürlerini iletti.

Budapeşte 2. Bölge Belediye Başkanı Gergely ÖRSİ ise misafirperverliklerinden dolayı KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı ÖZEN’e teşekkür ederek ticari ilişkiler konusunda gerekli destekleri sağlayacaklarını ifade etti. Ayrıca KUTSO’nun yeni aracı Türkiye’nin yerli otomobili olan TOGG deneyimi de yaşayan Başkan ÖRSİ, TOGG’u çok beğendiğini ve tebrik ettiğini söyledi.

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Fahri ÖZEN, Budapeşte 2. Bölge Belediye Başkanı Gergely ÖRSİ ve beraberindeki heyete ziyaretleri anısına plaket takdim etti.

About Author