KUTSO’dan Kaş’ta Turizm Toplantısı.

KUTSO’dan Kaş’ta Turizm Toplantısı.

KUTSO’dan Kaş’ta Turizm Toplantısı.

Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Kaş’ta, Konutların Turizm Amaçlı Kiralanmasına ilişkin Kanun Teklifi ve Turizm Amaçlı Konut Kiralama İzin Belgesi hakkında iki ayrı toplantı düzenlendi.

Kaş Ziraat Odası Toplantı Salonu ve Akbel Mevkii’nde özel bir iş yerine ait toplantı salonunda düzenlenen toplantılarda Kaş turizmini yakından ilgilendiren “Konutların Turizm Amaçlı Kiralanmasına ilişkin Kanun Teklifi ve Turizm Amaçlı Konut Kiralama İzin Belgesi” konuları ile ilgili toplantı düzenlendi.

Toplantıya KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Özen, KUTSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Batı Antalya Sorumlusu Hüseyin Gençer ve Kaş’ta konut kiralama hizmeti veren turizm firmaları katıldı.

Toplantılarda açılış konuşmasını yapan Başkan Fahri Özen, Kaş butik turizminin ülkemiz için bir model teşkil ettiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti;
“Kaş ilçemiz ülkemizde turizmin başladığı ilk yıllardan bugüne verdiği konaklama hizmeti ile ülkemiz için her zaman örnek olmuştur. Kaş’ta hizmet veren turizmci iş insanlarımız ölçek olarak küçük, kalite olarak üst düzey bir tatil imkanını müşterilerine sunmaktadırlar. Biz de KUTSO olarak Batı Antalya’da kitle turizminin değil butik turizminin gelişmesini doğru buluyoruz. O yüzden “Konutların Turizm Amaçlı Kiraya Verilmesi” konusu bölgemizde, özellikle de Kaş ilçemizde yerel halkın turizmden elde ettiği gelirin arttırılması adına çok önem arz ediyor. Bu konudaki sorunların bir an önce çözüme kavuşması için bu toplantıları düzenledik. Buradan çıkacak sonucu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz aracılığıyla ilgili bakanlıklarımıza ulaştıracağız. Katılan iş insanlarımıza teşekkür ediyorum”.

Daha sonra konu ile ilgili olarak bir sunum yapan KUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bayram Karagül mevcut durum ve yaşanan sorunları katılımcılara aktardı.

TÜRSAB adına toplantılara katılan Batı Antalya Sorumlusu Hüseyin Gençer de “Konutların Turizm Amaçlı Kiraya Verilmesi” konusu ilgili katılımcılara bilgi aktardı.

Toplantılar sunumların ardından soru-cevap şeklinde devam etti.

About Author