KUTSO Başkanı Fahri ÖZEN, TOBB İklim Değişikliği ve Çevre Kurulu Başkanı oldu.

KUTSO Başkanı Fahri ÖZEN, TOBB İklim Değişikliği ve Çevre Kurulu Başkanı oldu.

KUTSO Başkanı Fahri ÖZEN, TOBB İklim Değişikliği ve Çevre Kurulu Başkanı oldu.

Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fahri ÖZEN, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İklim Değişikliği ve Çevre Kurulu Başkanlığına seçildi. KUTSO Meclis Üyesi Hamide Doğan YILMAZ ise Sosyal Politikalar Kurulu sözcülüğüne seçildi.

Geçtiğimiz haziran ayında gerçekleşen TOBB 79.Genel Kurulunda kurul ve komisyon seçimleri de yapılmıştı. Yapılan bu seçimlerde KUTSO Başkanı Fahri ÖZEN İklim Değişikliği ve Çevre Kurulu’na, Meclis Üyesi Hamide Doğan YILMAZ ise Sosyal Politikalar Kurulu’na seçilmişti.

30 Ağustos tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde yapılan komisyon ve kurulların görev dağılımı toplantısında KUTSO Başkanı Fahri ÖZEN İklim Değişikliği ve Çevre Kurulu başkanlığına, Meclis Üyesi Hamide Doğan YILMAZ ise Sosyal Politikalar Kurulu sözcülüğüne oy birliği ile seçildi.

Kurul başkanlığına seçilmesinin ardından konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Fahri ÖZEN şunları söyledi;

“Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İklim Değişikliği ve Çevre Kurulu Başkanlığına seçilmekten onur duydum. Küresel iklim değişikliklerinin dünyamızı ve ülkemizi son derece olumsuz etkilediği şu günlerde böyle önemli bir göreve seçilmek benim için son derece gurur verici. Türkiye’de tarımın merkezlerinden biri olan Batı Antalya’ya hizmet veriyor olmamızdan dolayı zaten İklim değişikliklerini yakından takip ediyorduk. Görev aldığım süre boyunca ülkemizde iklim değişikliklerinden dolayı oluşabilecek zararları en aza indirebilmek ve yenilebilir enerji kaynakları gibi çevreye duyarlı yatırımların yaygınlaştırılması için çaba göstereceğim. Ayrıca Sosyal Politikalar Kurulu sözcülüğüne seçilen bölgemizin önemli iş insanlarından Hamide Doğan YILMAZ’a da başarılar dilerim.”

About Author