Categories Haberler Toplantı

KUTSO HİZMET BİNASI GES PROJE İHALESİ YAPILDI.

KUTSO HİZMET BİNASI GES PROJE İHALESİ YAPILDI.

Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet binasının çatısına güneş enerji santrali (GES) kurulması için ihale sürecini başlattı. (KUTSO), Meclis salonunda gerçekleşen ihalede Komisyon Başkanı Şükrü AÇIKYÜREK, Komisyon Üyeleri Macit ASLANCAN, Ahmet İRBEÇ, Ali LEVENT, Ramazan AKASMAN, Oğuzhan ONUR, Mustafa DALGIÇ ile Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri ve İhale katılımcıları ile birlikte gerçekleşti.

İhaleye Katılan Üç (3) firmanın teklif mektupları İhale Komisyon Başkanlığına teslim edildi. Teslim edilen ihale teklif mektupları İhaleye katılan firmalar, Komisyon üyeleri ve meclis üyelerimizin huzurda açıldı. İhale komisyonu teklif mektupları içinde en düşük fiyat teklifini veren Bages Enerji Ticaret Sanayi ve Pazarlama Limited Şirketi firmasına ihaleyi vermiştir.

KUTSO Başkanı Fahri ÖZEN, ‘’Seçim projelerimizde yer alan Yenilenebilir Enerji alanında öncelikle odamız ve Üyelerimizin öz tüketim ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmaların ilki olarak KUTSO hizmet binası çatısına 70,4 kWp / 60 kWe gücünde GES kurmak için ihale sürecini başlattık. Bu yatırımla odamızın elektrik ihtiyacını güneş enerjisiyle karşılayarak odamızın elektrik giderinden büyük bir tasarruf sağlayacağız Aynı zamanda bundan sonraki süreçte üyelerimizin ihtiyacı olan Güneş Enerjisi Santrali (GES) projelerinin kurulumu konusunda hem teknik hem de finansal anlamda ihtiyaçlarını karşılanması amacıyla gerek bankalar nezdinde gerekse Kurumlar nezdinde girişimlerde bulunmaya devam edeceğiz. Kurulacak olan Güneş Enerjisi Santrali (GES) projemizin İlçemize ve Üyelerimize hayırlı olmasını diledi.’’

?????????????????????

About Author