Kaş OSB Yer Seçim Komisyonu Toplandı.

Kaş OSB Yer Seçim Komisyonu Toplandı.

Kaş-Kınık Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için Yer Seçim Komisyonu toplantısı gerçekleştirildi.

Kaş-Kınık Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Türkiye’nin en büyük örtü altı sebze üretim bölgelerinden biri olan Antalya’nın batısı ile Fethiye’nin bir kısmını kapsayan alana hizmet edecek. OSB içerisinde kurulacak olan modern gıda, sebze ve meyve işleme ve paketleme tesisleri hem ürünlere kaynağında erişebilecek, hem de OSB avantajlarından faydalanacak. OSB’nin faaliyete geçmesi ile ihracatta artış ve ürün zayiatında düşüş hedefleniyor. Ayrıca OSB bölgeye istihdam sağlayacak.

Kumluca Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıya Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü 13. Bölge Müdürlüğü, Akdeniz Elektrik Dağıtım Şirketi, Türkiye Elektrik İşletmeleri Anonim Şirketi, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Devlet Su İşleri 13. Bölge Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı ve Kaş Belediyesi’nden temsilciler katıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Bülent Ayan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası adı Meclis Başkanı Fahri Özen, yönetim kurulu ve meclis üyeleri katıldı.

Toplantı sonunda tüm kurumlar olumlu görüş belirttiler. Komisyon kararı 1 ay sonra resmi olarak bildirilecek ve Kaş OSB için tüzel kişilik kurulması aşamasına geçilecek.

About Author