Başkan Özen’den OSB ile ilgili önemli açıklama.

Başkan Özen’den OSB ile ilgili önemli açıklama.

Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası(KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Özen Kaş Organize Sanayi Bölgesi ve güneş enerjisi santrali ile ilgili KUTSO Meclisi’ne açıklamalarda bulundu.

KUTSO Kasım ayı olağan meclis toplantısı Meclis Başkan Yardımcısı Erdem Parçaoğlu Başkanlığında, KUTSO Kumluca hizmet binası meclis toplantı salonunda gerçekleşti. Başkan Yardımcısı Erdem Parçaoğlu, açılış konuşmasının ardından KUTSO faaliyetleri hakkında meclisi bilgilendirmesi için Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Özen’e söz verdi.

Başkan Özen konuşmasında şunları söyledi;

“1. Yılımızı başarıyla tamamladık.

Değerli meclis üyeleri, geçen yıl bu zamanlarda yaptığımız seçimin ardından yeni yönetim kurulu ve meclis olarak birinci yılımızı tamamlamanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Emeklerinden dolayı tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum.

Karbon ayak izimizi sıfıra indiriyoruz.

Kumluca hizmet binamızın çatısında yapımına başladığımız 70.000W gücündeki güneş enerji santralimizin montajı tamamlandı. Artık ay sonu itibariyle hizmete alınacak. GES’in hizmete girmesiyle hem ciddi bir miktarda enerjiden tasarruf edeceğiz hem de tükettiğimiz elektriği güneşten üreterek dünyamızın korunmasına katkıda bulunmuş olacağız.

Organize sanayide çok önemli bir noktadayız.

Kaş ilçemizin Kınık Mahallesine yapacak olduğumuz organize sanayi bölgesi için görünen tüm zorlukları aşmış bulunuyoruz. Ay sonunda Antalya Valimiz Sayın Hulusi Şahin başkanlığında gerçekleştirilecek toplantı ile müteşebbis heyetin oluşturulmasına başlıyoruz. Bu adım artık Kaş-Kınık Organize Sanayi Bölgesi’nin resmen başlaması demek. Planımız 2024 yılında tüm işlemleri tamamlayarak 2025 yılı sonunda birbirinden değerli bölgemiz firmalarının organize sanayi bölgemizde hizmet vermeye başlaması.

Toplantı Başkan Özen’in açıklamalarının ardından gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam etti.

About Author