Aydın Özer’den KUTSO’ya ziyaret.

Aydın Özer’den KUTSO’ya ziyaret.

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Aydın Özer ve Kumluca ilçe teşkilatı, Kumluca Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.

CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, CHP Kumluca İlçe Başkanı Arif Kocacık ve ilçe teşkilatı, Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek KUTSO Başkanı Murat Hüdavendigar Günay, Meclis Başkanı Fahri Özen ve yönetim kurulu üyeleri ile Batı Antalya ve ülke gündemi ile ilgili konularda fikir alışverişinde bulundular.

Pandemi süreci, ekonomik sıkıntılar ve tarımsal üretimde yaşanan sorunlardan bahseden Aydın Özer, yüksek üretim maliyetleri, düşük ürün fiyatları ve pazar sorunları yüzünden bölge çiftçisinin zor durumda olduğunu belirtti.

Başkan Günay, KUTSO’nun bu sorunun çözümü için önemli bir projeye başladığını söyleyerek şöyle dedi;

Bölgemizin en önemli iki gelir kaynağından bir olan tarım, maliyetlerin ürün fiyatlarını geçmesi yüzünden sürdürebilir olmaktan çıktı. Biz de KUTSO olarak çiftçimizi tarımdan koparmadan, kazancını arttırmak amacıyla tropik bitkilerin bölgemizde yetiştirilmesi için bir projeye başladık. Bu projenin bölge çiftçimiz için önemli bir dönüm noktası olacağına inanıyoruz.   

About Author