Categories Haberler Toplantı

Toplu taşımada korsan istemiyoruz.

Batı Antalya’da toplu taşıma hizmeti veren firmalar için Kumluca Ticaret ve Sanayi Odasında(KUTSO) toplantı düzenlendi.

KUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Turgut Acar, Meclis Üyesi İbrahim Evren ve Genel Sekreter Mesut Bakar’ın hazır bulunduğu toplantıya KUTSO’nun hizmet bölgesi içerisinde bulunan Kumluca, Finike, Demre ve Kaş’ta toplu taşıma hizmeti veren KUTSO üyesi firmalar katıldı.

Toplantıyı son dönemde toplu taşıma sektöründe özellikle korsan taşımacılık konusunda gelen şikayetler ve sektörün diğer sorunlarına acil çözüm bulmak amacıyla yaptıklarını belirten Turgut Acar, “Suriyeliler başta olmak üzere son günlerde korsan taşımacılık ve denetimlerin yetersizliği gibi konularda odamıza çok fazla şikayet gelmeye başladı. Toplu taşıma sektörünün sorunlarını dinlemek ve ilgili makamlarla bir araya gelip bu sorunlara kalıcı çözüm bulmak için bu toplantıyı düzenledik. KUTSO olarak üyelerimizin sorunlarını çözmek için tüm imkanlarımızı kullanacağız. Gerekirse Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin de desteği ile bakanlık düzeyinde çözüm arayacağız” dedi.

Toplantıda söz alan toplu taşıma firmaların belirttiği konulardan bazıları şöyle;

Özellikle şahısların hiçbir belge ve standarda gerek duymadan, tamamen kayıt dışı olarak yaptığı korsan toplu taşımacılık.

Denetimlerde yaşanan sorunlar ve işini düzgün yapan taşımacıların haksız rekabete uğraması.

Akaryakıttan otogar ücretlerine, lastikten yedek parçaya kadar tüm masraflarda %50 ile %100 arasında fiyat artışı yaşanırken 4 yıldır taşıma ücretlerinde artış olmaması.

Tüm bu yaşanan olumsuzlukların kendilerini zor duruma düşürdüğünü belirten firmalar, eğer kısa zamanda fiyatlar ve korsan taşımacılık konusunda birşeyler yapılmazsa iflaslar ve işten çıkarmaların başlayacağını belirtti.

[ngg src=”galleries” ids=”8″ display=”basic_thumbnail”]

About Author