Başkan Günay, “Belediye Başkanlığına aday değilim”.

Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası(KUTSO) Ekim ayı Meclis Toplantısında gündeme dair konuları değerlendiren Başkan Murat Hüdavendigar Günay, Kumluca Belediye Başkanlığı için aday olmayacağını açıkladı.

KUTSO Ekim ayı Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Fahri Özen Başkanlığında KUTSO Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşti. Toplantı gündemine geçilmeden önce söz alan KUTSO Başkanı Murat H. Günay yerel seçimler ve ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Günay açıklamalarında şöyle dedi;

Sayın başkan, değerli meclis üyeleri.

BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY DEĞİLİM.

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde bölge halkımızın ve siyasi partilerimizin teveccühü ile Kumluca Belediye Başkanlığına aday olmam için yoğun baskı var. Öncelikle gösterilerin bu ilgi için şahsım ve KUTSO adına çok memnun oldum. Bu ilgi KUTSO’da ekip arkadaşlarımız ile birlikte 2013 yılından bugüne yapmış olduğumuz güzel çalışmaların sonucudur.

2018 yılı Nisan ayında tekrar KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı seçildim. KUTSO’nun Kumluca, Finike, Demre ve Kaş’ta hizmet veren saygın iş adamları tarafından şahsıma verilmiş olan bu görev benim için Kumluca Belediye Başkanlığı kadar önemlidir. Bana verilen bu 4 yıllık görev boyunca ekibim ve personelimle Batı Antalya’yı bir dünya markası yapmak için tüm gücümüzle çalışacağız. O yüzden Kumluca Belediye Başkanlığına aday olmayı kesinlikle düşünmüyorum.

Belediye Başkanlığı makamının yerel önderlik adına çok önemli olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki yerel seçimlerde Kumluca, Finike, Demre ve Kaş ilçelerimizde belediye başkanı olarak seçilip görev yapacak tüm arkadaşlarımız KUTSO’nun desteğini daima yanlarında hissedeceklerdir. Seçimler şimdiden hayırlı olsun.

TASARRUF VE ÜRETİM DÖNEMİ

Son bir yıl içerisinde ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik durum, dünya genelinde dolar ve petrol fiyatlarındaki artış belki de bu yaz döneminde ekonomimize ciddi bir şekilde yansımadı. Fakat 2018-2019 sezonunda enflasyon, işsizlik gibi rakamlarda artışlarla beraber bizi çok parlak bir tablonun beklemediği ortada.

Bu zor dönem elbette el birliğiyle atlatılacak ama devletin aldığı tasarruf tedbirleri yanında, kişisel olarak ve özellikle lüks tüketimde ciddi tasarrufa gitmemiz gerekiyor. Artık tüketen değil üreten toplum olmalıyız.

İHRACAT İÇİN ÖNEMLİ FIRSAT

Ekonomide yaşanan olumsuzluklara rağmen ihracatımızda artış yaşandı. Bu yaşanan artışın sürdürülebilir olması için ihracatımızı arttırmaya yönelik çalışmalarımıza hızla devam etmeliyiz. Ticaret Bakanlığımız, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve odamızın da zaman zaman yaptığı uyarılar doğrultusunda ihracata yönelik ciddi bir destek paketi açıkladı. İhracatçının yaptığı harcamaların neredeyse tamamını kendisine geri ödeyen bu destekler ihracatımızı arttırmamız için güzel fırsatlar sunuyor. Kumluca Ticaret ve Sanayi odası olarak önümüzdeki günlerde bu konuda ciddi çalışmalar yapacağız.

Bölgemizde ihracat yapmayı düşünen veya yeni pazarlara ulaşarak ihracatını arttırmayı amaçlayan firmalarımız destekler hakkında bilgi edinmek için odamıza ulaşarak bilgi alabilirler.

Başkan Günay’ın konuşmaları ve gündemin görüşülmesinin ardından Genel Sekreter Mesut Bakar, Ticaret Bakanlığının İhracat Destekleri ve “kolaydestek.gov.tr” web sitesi hakkında bir sunum yaptı.

[ngg src=”galleries” ids=”7″ display=”basic_thumbnail”]

About Author