Minik Mucitlerden KUTSO’ya ziyaret.

Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası’nın desteği ile kodlama yarışmalarına katılan minik mucitler Yönetim Kurulu Başkanımız Murat Hüdavendigar Günay’ı ziyaret ederek yarışma ve kazandıkları ödüller hakkında bilgi verdiler.

Eğitmen Funda Ateş tarafından yarışmalara hazırlanan minikler, 2019-2020 Sezonu Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor/FIRST LEGO League Jr. Fuarlarına “BOOMTOWN BUILD: Yeni Şehrin Mühendisleri” temalı projeleri ile katıldılar. İki takım halinde yarışmaya katılan ekipten Kod Adı Kumlucalı takımı: Yenilikçi Kaşifler Ödülü kazandı. Yarışmaya Batı Antalya’dan katılan ilk ve tek takım ola her iki takımımız;

Kod Adı Kumlucalı takımı Hüseyin Burak Ateş, Ünsal Emir Çetin, Ramazan Yiğit Yeşiloğlu, Mehmet Atay Acar

Kod Adı Orion takım Emir Kağan Atalay, Ata Aslan Günay, Zülal Diken, Mete Özbey’den oluşuyor.

Takımları tebrik eden KUTSO Başkanı Murat H. Günay, dünyanın geleceğini kodlama bilen gençlerin belirleyeceğini belirterek, “Yazılım firmalarının ve sosyal medya uygulamalarının dünyayı nasıl yönlendirdiğine hep birlikte şahit oluyoruz. Ülkemizin kodlama bilen ve analitik düşünebilen, kendini yetiştirmiş gençlere ihtiyacı var. KUTSO olarak Batı Antalya’da bu alanda çalışma yapan gençlere imkanımız ölçüsünde destek olmaya çalışıyoruz” dedi.  Başkan Günay, minik mucitlere başarılarından dolayı hediye takdim etti.

About Author