Facebook

Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliği ile genç girişimcilere yönelik başlatılan eğitimler devam ediyor...

Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliği ile genç girişimcilere yönelik başlatılan eğitimler devam ediyor…

KUTSO tarafından sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde hazırlanan 9 günlük kurs sonrasında girişimciler, KOSGEB’den alacakları krediler ile kendi iş yerini kurarak ülke ekonomisine katkıda bulunacak. KUTSO merkez binasında devam eden kursa,7’si bayan olmak üzere toplam 30 kişi katılıyor. Büyük bir titizlikle yapılan elemeler sonrasında; modadan terziliğe, ekmek üretiminden tasarıma kadar birçok sahada kendi işini kurmak isteyen kursiyerler eğitime katılıyor.

KUTSO genel merkezinde 9 gün verilecek olan eğitimleri KOSGEB Eğitmeni Haydar Kara tarafından genç girişimcilere, proje hazırlama ve işe atılmada ipuçları veriliyor.

Eğitimin sonunda belgelerini alacak olan kursiyerlere, açacakları yeni işletmeleri için KOSGEB Yeni Girişimcilik Destek Programı kapsamında makine teçhizat ve işletme gideri harcamalarına 30 bin TL hibe, 70 bin TL geri ödemeli destek başvurusu yapma hakkı kazanmış olacak.

kosgeb2