Facebook

Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden, Kırkpınar Başpehlivanı Orhan Okulu’ya Başkan Günay tarafından plaket ve büyük altın hediye edildi.

654. Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşlerinde 1. Olarak altın kemer sahibi olan Kumlucalı Başpehlivan Orhan Okulu ve antrenörü Kemal Yılmaz, KUTSO’yu ziyaret etti. Ziyarette Yön. Kur. Bşk. Murat Hüdavendigar Günay, Meclis Bşk. Mehmet Çetintürk, Yön. Kur. Bşk. Yrd. Ahmet Çetin, Yön. Kur. Bşk. Yrd. Bayram Karagül, Yön. Kur. Üyesi Ertan Parçaoğlu, Yön. Kur. Üyesi İbrahim Uğur Çakır, Yön. Kur. Üyesi Muharrem Şahin, Meclis Bşk. Yrd. Ramazan Uslu, Meclis Üyesi Mustafa Hoyrazlı, Meclis Üyesi İbrahim Evren, Meclis Üyesi Okan Karaman, Meclis Üyesi Mehmet Dündar, Meclis Üyesi Bülent Kızılkaya hazır bulundu.

Orhan Okulu’nun elde ettiği başarı ile başta Kumlucalılar olmak üzere tüm Antalya’yı gururlandırdığını ifade eden Başkan Günay, “Orhan Okulu’nun Kırkpınar’da altın kemer alması yağlı güreş camiasına önemli bir mesaj vermiş, dilden dile dolaşan birçok tabuyu yıkmıştır. Orhan kardeşimiz bir güreşçinin yılmadan, inançla çalışarak nasıl Türkiye’nin en iyi başpehlivanı olabileceğini göstermiştir. Orhan Okulu bütün başarılarını bileğinin hakkıyla elde etmiştir. Kendisini tebrik ediyorum. Umudumuz elde ettiği bu başarıyı sürdürüp, 2 altın kemer daha alarak altın kemerin ebedi sahibi olmasıdır” dedi.

Okulu da kendisinin elde ettiği başarının büyük bir başarı olduğunu, hedefinin iki yıl da Kırkpınar'da başpehlivan olarak altın kemerin ebedi sahibi olmak olduğunu söyledi. Kendinin bugünlere gelmesinde desteği olan herkese teşekkür eden Okulu, bundan sonraki yaşamında da kendisine destek veren güreş severlerin verdikleri desteğe layık olmaya çalışacağını belirtti.

Ziyaretin ardından Başkan Günay, Başpehlivan Orhan Okulu’ya bir tebrik plaketi ve büyük altın hediye etti.

orhan okulu 3 k

orhan okulu 2 k