Facebook

Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası(KUTSO) üyelerine daha iyi hizmet verebilmek için Halkbank ile protokol imzaladı.

KUTSO Kumluca Merkez Ofisinde imzalanan protokolde KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Murat H. Günay, Yön. Kur. Bşk. Yrd. Ahmet Çetin, Yön. Kur. Üyesi Ertan Parçaoğlu ve Antalya Bölge Koordinatörü Burak Kantoğlu, Sayıştay Müfettişleri Ahmet Karakuş ,  Sami İskender ve Mehmet Kösedağ hazır bulundular.

Bölge ekonomisinin sıkıntılı bir dönem geçirdiğini belirten Başkan Günay, ”Hizmet verdiğimiz Kumluca, Finike, Demre ve Kaş ilçelerinde özellikle tarım sektöründe beklenen ihracat rakamlarına ulaşılamaması ve fiyatların düşük seyretmesi nedeniyle maddi sıkıntı yaşanmakta. Çiftçilerimiz ve sektörün diğer paydaşları sezonu tamamlamak ve yeni sezona hazırlık yapabilmek amacıyla kredi ihtiyacı duymaktadır. Halkbank ile yaptığımız bu protokol çerçevesinde üyelerimize düşük faizli kredi imkanı sağlayacağız. Ayırca Finike, Demre ve Kaş’ta bulunan üyelerimiz aidatlarını havale ve ek işlem ücreti ödemeden Halkbank’a yatırabilecekler” dedi.

İmzalanan Protokol KUTSO'nun Demre, Finike, Kaş ve Kumluca’da hizmet veren tüm üyelerinin aidat bedellerinin Halkbank gişe ve elektronik tahsilat yöntemleri ile tahsil edilmesi, bu tahsilatın kullanımı, ilgili birimlere havalesi ve KUTSO Üyesi firmaların, esnek geri ödeme imkanları ile komple yeni yatırım, yenileme, modernizasyon, renevasyon, sınıf yükseltme ve enerji verimliliği gibi çevreye duyarlı yatırımları ile işletme kredisi, gayri nakdi kredi ihtiyaçlarının karşılanması, ayrıca diğer Bankacılık ürün/hizmetlerinin sunulmasına ilişkin genel esasları içeriyor.