Facebook

Teknik Öğretmenler ve Öğretim Elemanlarına İşyeri Eğitimi Sağlanması Hk. Duyuru

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden Odamıza iletilen yazıda;

ülkemizdeki meslek öğretmenlerinin ve öğretim elemanlarının teknolojik gelişmeler kapsamında yetkilerini geliştirmek ve özel sektörün bilgi ve deneyimlerini mesleki ve teknik eğitim sistemine aktarabilmesini sağlayacak işyeri eğitimleri düzenlenmesi amacıyla, 12/09/2013 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu, Birliğimiz, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) ve Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) işbirliğinde "Öğretmen ve Öğretim Elemanlarına İşyeri Eğitiminin Sağlanmasına İlişkin Protokol’’ imzalandığı bildirilmiştir.

Söz konusu protokol kapsamında isteyen işyerleri, mesleki ve teknik eğitim alanında görev yapan öğretmen ve öğretim elemanlarına, işyeri bünyesinde en az 3 gün sürecek sektörel eğitimler verebilecektir. Eğitimler, işyerlerinin uygun göreceği tarihlerde, işyerinin belirleyeceği sayıda kişiye verilebilecektir.

Bu kapsamda, bünyesinde eğitim düzenlemek isteyen işyerlerinin ekte yer alan formu doldurmaları ve formları en geç 16 Ocak 2015 tarihine kadar Birliğimize (Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.) iletmeleri gerekmektedir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

Ek-1 Form.